הזמן ללכת לקבל עזרה מבחוץ זה הזמן שבו את/ה מרגיש/ה שהחיים שלך מאבדים מערכם, שאין לך את הכלים להתמודד לבד עם הדברים, שהעומס הנפשי מגביר את תחושת חוסר האונים אל מול האירועים. ניתן תמיד ורצוי לפנות אפילו לייעוץ חד פעמי.

טיפול אונליין הוא טיפול רגשי שנעשה תוך שמירה על כל כללי האתיקה המקצועית, ועל פי כל חוקי הטיפול הרגשי תוך בניית חוזה טיפולי ברור.

הטיפול מתרחש במרחק גאוגרפי ובאמצעות הטכנולוגיה העכשווית שמאפשרת קיום של מפגש טיפולי מקצועי, כמו בקליניקה.

הטיפול המקוון מאפשר חיבור בין מטפל.ת ומטופל.ת שנמצאים במקומות גאוגרפיים מרוחקים  ויחד עם זאת הטיפול , מבחינה מקצועית, מתרחש כפי שמתרחש בקליניקה.

הטיפול  מותאם לצריכם של המטופל.ת, ברגישות ובאמפתיה על מנת לשפר את איכות החיים של המטופל.ת. בטיפול אונליין מתקיים קשר טיפולי איכותי שנבנה ומתגבש תוך כדי הטיפול, כמו שקורה בטיפול פנים אל פפנים בקליניקה.

טיפול מקוון חוסך בזמן ( נסיעה, פקקים, חניה) ולכן גם בעלויות למטופל.ת.

הטיפול המקוון פרץ לחיינו ביתר שאת בשל מיגבלות הריחוק החברתי שמחלת הקורונה כופה עלינו. עם זאת, הטיפול המקוון נמצא בשימוש כבר זמן רב. למעשה, מאז שהטכנולוגיה מאפשרת מפגשים אונליין ( סקייפ, זום).

הטיפול אונליין מאפשר גם יותר גמישות להורים לילדים צעירים. הם יכולים להתמסר למפגש הטיפולי  כשם בבית וללא צורך בשרותי שמרטפות.

נראה שהמתבגרת שלך חווה מצוקה נפשית או קשיים הגורמים לפגיעה בתפקוד הרגשי (התפרצויות זעם, התקפי בכי), ההתנהגותי או הבין אישי. מומלץ לפנות לשיחה במרכז נווה, על מנת להבין יותר ולעזור בעת הצורך. טיפול במצב זה יאפשר עיבוד של מקור הקשיים והקניית מיומנויות התמודדות ולכם ההורים מקום לשיח ותמיכה.
התמודדות עם אירוע משבר: מצב הקורונה עם הקושי החברתי והתפקודי שבו : אירועי משבר כאובדן, טראומה, חולי, גירושים, פיטורים וכן הלאה מציבים בפנינו אתגר השוחק את הכוחות והמשאבים הנפשיים, ובמצבים אלו טיפול פרטני או קבוצת תמיכה יכולה לסייע מאוד.
מרכז נווה פותח אפשרויות רבות : שיחות פרטניות או השתלבות בקבוצות, השתתפות בהרצאות שונות והכל אונליין.

במרחב טיפולי נווה נתפור מענה לצרכים שלך ומניסיוננו טיפול יכול להיות גם קצר מועד ואורכו תלוי במשתנים רבים.

כן, החל מגיל 18 על פי החוק אין חובת יידוע אודות הטיפול את הורייך, יחד עם זאת ייתכן ויהיה שלב שבו תרצי לשלבם כחלק מהתערבות משפחתית וראיה מערכתית.
מטרת הטיפול הזוגי היא השגת איכות חיים טובה ככל האפשר לשני בני הזוג וגם לילדים שלהם, במידה ויש. לא בהכרח, שימור הנישואים יתן את המענה של איכות חיים טובה. בטיפול הזוגי, המטפל/ת ישאף להבין ולהכיר גם את את כל אחד מבני הזוג בנפרד . כל זה כדי לסייע לשניהם לבחור את הבחירה המיטיבה . במידה ובני הזוג החליטו להתגרש, תפקידו של המטפל/ת הזוגי לסייע להם כדי שהתהליך יהיה אפשרי רגשית לשניהם, חף מאגרסיות , עד כמה שניתן. במקרה שהוחלט על גרושים, חשוב מכל להבין ולהתאים את הסכם הפרידה עפ"י טובת הילדים. תפקידו של המטפל/ת הזוגי גם להנחות את ההורים כיצד לנהל את השיחות עם הילדים, כל זאת בנסיון אמיתי לצמצם את הפגיעה בילדים.
תשובה: חשוב ונכון לפנות לטיפול מיני סמוך ככל האפשר לזיהוי והבנה שיש בעיה. אנשים נוטים להמתין זמן רב (כארבע שנים) עד אשר הם מתגברים על המבוכה ופונים לטיפול. החסרון הגדול של העיכוב בפניה לטיפול טמון באפקט הרגשי שמתווסף על הקושי הפיסיולוגי. ככל שממתינים זמן ארוך יותר המטען הרגשי שנספח לבעיה המקורית הופך למטען כבד יותר ומקשה על ההחלמה. אנשים פונים לטיפול מיני פרטני על רקע קשיים פרטניים בקיום יחסי מין. נכון, שגם כאשר הבעיה התפקודית היא של אחד מבני הזוג, גם לבן הזוג האחר יש תפקיד בהחלמה ובשיקום. לרוב, הפניות לטיפול פרטני אצל גברים על רקע של : בעיות בזקפה, חרדת ביצוע, שפיכה מהירה ושפיכה מעוכבת. נשים יפנו בעיקר לצורך מציאת פתרון ל: ווגיניסמוס, כאבים בזמן קיום יחסי מין, העדר אורגזמה, העדר הנאה מינית.בטיפול בכל אחד מהקשיים שציינתי, בן/בת הזוג יכולים לסייע או לפגוע בתהליך השיקום. זו הסיבה שבמידה ויש בן/בת זוג חשוב מאד שיהיו שותפים לתהליך הטיפולי.
מגפת הקורונה, כמו כל מצב משברי חריף חובק עולם, משפיעה על כל האספקטים של חיינו. המגפה משפיעה על המצב הכלכלי , על המצב החברתי, על הקשרים עם המשפחה המורחבת ומשפחת המוצא, על המשפחה הגרעינית וכמובן גם על בני הזוג עצמם כפרטים וכזוג. זוגות, שעד לפרוץ המגפה שרדו חיי זוגיות באמצעות מיעוט של זמן משותף, נאלצים כעת לבלות יחד פרקי זמן ארוכים מאד במצב של ערפל קרב בכל הנוגע לעתיד הפרטי הזוגי והמשפחתי. השהות יחד עלולה להציף קשיים קיימים שעד כה היו מודחקים וכעת הם מוצפים ביתר שאת בשל המשבר. עם זאת, זוגות רבים , נהנים מהזמן המשותף שנכפה עליהם , ומנצלים את ההזדמנות לחיזוק הקשרים המשפחתיים והזוגיים. מגפת הקורונה, כמו כל משבר, מאלצת למצוא ולהמציא דפוסי התמודדות המותאמים למשבר. חלק מהזוגות, יזהו את הקשיים יפנו לטיפול זוגי וכך יצליחו למנף את המשבר לטובת הזוגיות והמשפחתיות.