לאורך השנים אנשים שעברו לחו"ל ללימודים, או כחלק מעבודתם המשיכו בטיפולים עם אנשי מקצוע בארץ דרך המרחבים הדיגיטליים. אך רובינו ראינו בכך כברירת מחדל.

מצב הקורונה, מפגיש אותנו מבוגרים, הורים, ילדים ואנשי הטיפול עם מרחבי טיפול נוספים שעד לאחרונה נראו לנו קרים ומנוכרים. ברירת מחדל.

האמנם?

אם נחשוב על הגורמים התורמים להצלחת הטיפול נוכל לראות כי הם מתקיימים גם בשיחות וידאו (זום, סקייפ, ווטסאפ), כולל תהליכים הקורים בטיפולים פרונטאליים, למשל:

  • הכימיה/ הקשר בין המטפלת למטופל/ת
  • הידע והניסיון של המטפלת או המטפלות
  • תחושת הביטחון הנוצרת בטיפול
  • הכבוד, האכפתיות, ההרגשה שהנך מובן
  • התחושה שאת יכולה להביא כל דבר בידיעה כי המטפל לא ישפוט אותך ויחד תוכלו להבין סיטואציות מתוך החיים.
  • הרצון שלך לצאת מהמקום בו את.ה נמצא.ת ולהתקדם
  • ההתמדה בטיפול

את הקליניקה והדרך אליה, מחליף חדר, בסביבה הטבעית בבית או במקום אחר שתבחרו, בו ניתן להרגיש בנוח ולדבר באופן חופשי.

המטפלת תערוך אתכם שיחה ראשונית ויחד אפשר יהיה לבדוק ולהתנסות בעבודה המשותפת להעריך את הקשיים והאפשרויות שטיפול אונליין יהווה עבורכם את הדרך הנכונה.

הידע והניסיון שלנו בעבודה טיפולית בדרך זו, מראה לנו כל פעם מחדש, כי טיפול טוב, אינו בהכרח טיפול בקליניקה וקשר טיפולי מיטיב ומקדם, תלוי במקצועיות של המטפלת, המרחב הטיפולי שהיא מייצרת והיכולת ליצור עבור כל מטופל את הדרך המתאימה להצלחת הטיפול.

הטיפול המקוון שנכנס לאחרונה לחיינו מאפשר טיפול שאינו תלוי בגבולות גאוגרפיים, במציאת מקום חניה ובעמידה בפקקים. הטיפול המקוון מאפשר בחירה של מטפל.ת מכל מקום בארץ, מטפל.ת שעונה על הצרכים המיוחדים של המטופל.ת.


אנחנו במרחב הטיפולי "נווה" בעלות נסיון רב שנים בטיפולים מקוונים לישראלים שחיים בחו"ל ומעדיפים טיפול בעברית.

צברנו גם נסיון בטיפול קבוצתי מקוון. לטיפול הקבוצתי המקוון יש יתרונות רבים: המפגש האינטרנטי מעדן ומאט את החשיפה שקיימת במפגש קבוצתי ומאפשר השתלבות הדרגתית בקבוצה.
חלק מהקבוצות הן אנונימיות, וכך המטופל.ת מרוויח את החוויה הקבוצתית: חוכמת חברי הקבוצה, אמפתיה, תחושת שותפות הגורל, הכרות עם קשיים דומים והכרות עם פתרונות חדשים כאשר כל אלו מתרחשים במרחב המקוון  שמוגן מפני חשיפה.

הטיפול הקבוצתי המקוון מזמין אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים, מכל רחבי הארץ, להפגש יחדיו לפרק  זמן קבוע וידוע מראש, כדי לחלוק יחדיו קשיים בעלי מכנה משותף, ולמצוא מגוון של מענים יעילים ברמה האישית והקבוצתית.
המפגש המקוון לא פוגע ביעילות העבודה של הקבוצה ולא בקשרים הבינאישיים. יתרה מכך, המפגש הוירטואלי הוא מרחב טיפולי בטוח, חסכוני בזמן (נסיעה, חניה וכו') ומותאם ומעודכן לתקופה בה אנו חיים.